Menu

Synchronizacja kalendarza i kontaktów w Windows 10 poprzez CalDAV i CardDAV

7 września 2017 - Windows

Windows 10 a CalDAV i CardDAV

Po świeżym formacie systemu, postanowiłem go nie przeładowywać tym razem zbędnymi aplikacjami. Postanowiłem więc dać szanse narzędziom wbudowanym w system. Podstawowymi jest oczywiście poczta, kalendarz i kontakty. O ile z pocztą problemów nie miałem, ponieważ konta Google jak i konfiguracja konta IMAP z Ovh poszły bez problemów, to z kalendarzem i kontaktami tak łatwo nie było. Windows 10 niby wspiera protokół CalDAV i CardDAV jednak tylko na potrzeby kont Google i iCloud. Ja posiadam kontakty i kalendarz w prywatnej chmurze Nextcloud, która CalDAV i CardDAV oczywiście wspiera. Cóż z tego skoro w Windowsie 10 nie ma możliwości dodania takiego konta.

Rozwiązanie problemu

Na szczęście przekopując internet, udało mi się znaleźć rozwiązanie. Co prawda dotyczyło ono telefonu Lumia 920, ale jak się okazało na PC również zadziałało. Jeżeli, ktoś chce przeczytać oryginalny wpis zapraszam na reddit pod ten link. Ogólnie zabawa będzie polegała na dodaniu konta iCloud i edycji jego ustawień, także zapraszam do zabawy.

  1. Uruchamiamy aplikację poczty. Następnie w lewym dolnym rogu klikamy na przycisk ustawień. Po prawej stronie wysunie się menu, gdzie wybieramy zarządzanie kontami. Na samym dole będziemy mieli opcję „Dodaj konto”.
  2. Z wyświetlonej listy możliwości wybieramy „iCloud”.
  3. Na kolejnym oknie wpisujemy w zasadzie dowolny adres e-mail ponieważ maili z tego konta wysyłać nie będziemy, jakąś nazwę i hasło dla naszego użytkownika ownCloud/nextCloud. Następnie logujemy się i konto zostanie założone.
  4. Klikamy prawym przyciskiem myszy na nowo utworzonym koncie i wybieramy opcję „Zmiana ustawień”.
  5. Teraz przewijamy na sam dół tego okna. Znajduje się tam opcja „Zaawansowane ustawienia skrzynki pocztowej”.
  6. Po kliknięciu w nią rozwiną się nam dodatkowe opcje, które nas interesują. W pole „Serwer kontaktów (CardDAV)” wklejamy link do naszych kontaktów. W pole „Serwer kalendarza (CalDAV) wklejamy link do naszego kalendarza.
  7. Klikamy gotowe i to w zasadzie wszystko. Powinien pojawić się nasz kalendarz i kontakty synchronizowane po CardDAV i CalDAV.

 

2 myśli nt. „Synchronizacja kalendarza i kontaktów w Windows 10 poprzez CalDAV i CardDAV

Monika Nowak

Szanowny Odbiorco,

Czy marzyłeś kiedykolwiek o stworzeniu niepowtarzalnej strony internetowej dla swojej firmy? Albo o otwarciu sklepu internetowego, który zainteresuje szerokie grono użytkowników?

Dzięki naszej ofercie, te marzenia mogą stać się faktem. Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem designerów stron internetowych i sklepów online, którzy pomogli już wielu przedsiębiorstwom takim jak Twój, zrealizować ich cele.

Oferujemy:

– Wszechstronne tworzenie stron internetowych
– Łatwe w obsłudze rozwiązania e-commerce
– Dostosowanie pod kątem pozycjonowania
– Pomoc techniczną i aktualizacje strony

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem swojej podróży w świecie online, prosimy o odpowiedź na tę wiadomość. Chętnie omówimy Twoje potrzeby i zaprezentujemy spersonalizowaną ofertę.

Z poważaniem,
Monika

Odpowiedz
Anna Jaros

Szanowny Odbiorco,

Chciałbym zaprosić Państwa do rozważenia skorzystania z naszej usługi faktoringu, która może znacząco poprawić płynność finansową Państwa firmy. Faktoring to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na szybką realizację należności, bez konieczności czekania na terminy płatności od klientów.

Dzięki naszej usłudze, mogą Państwo natychmiastowo otrzymać pieniądze za wystawione faktury, co pomaga lepszemu zarządzaniu finansami i budowaniu Państwa działalności. Nasz zespół ekspertów jest chętny do odpowiedzi na wszelkie pytania i wsparcia w procesie.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak faktoring może przyczynić się do powodzenia Państwa firmy.

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego na stronie: https://finansefv.pl lub odpowiedź na tę wiadomość.

Serdecznie pozdrawiam,
Anna Jaros

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *