Menu

Router TP-Link Archer C7 V2 instalacja Gargoyle

12 maja 2017 - Sprzęt

Jeżeli ostatnio kupiłeś nowy router TP Link Archer C7 V2 EU i chciałbyś zainstalować firmware Gargoyle to ten wpis jest dla Ciebie.

 

Osobiście korzystam z tego routera od kilku lat i z tego co pamiętam nie było z taką zmianą problemów, jednak dzisiaj został zakupiony do firmy i pojawiły się problemy z aktualizacją. Z racji tego, że udało mi się rozwiązać ten problem postanowiłem go opisać, ponieważ w internecie trafiłem na dość sporo tematów związanych z błędem „Error code: 18005″.

 

Objawia się to tym, że przy próbie flashowania firmwaru Gargoyle dostajemy komunikat ” Error code: 18005  Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.” Oczywiście zmiana nazwy pliku wiele nie pomaga.

 

Zaczynamy od ściągnięcia lede dla archera c7 v2 eu z linku poniżej, wchodzimy na stronę do aktualizowania oprogramowania na routerze i wgrywamy ten plik. Powinno się to udać bez problemów. Tutaj dodam że może wystąpić problem ze zbyt długą nazwą plików, którą należy sobie dowolnie skrócić.

Lede-project.org

Mirror

 

Po udanym poprzednim kroku możemy wgrać oryginalny starszy soft, który powinien nam umożliwić zainstalowanie Gargoyle. Oryginalny soft w linkach poniżej

eko.one.pl

Mirror

 

No i teraz kolej na flashowanie Gargoyla z linku poniżej

eko.one.pl

Mirror

 

Po tych wszystkich zabiegach możemy się cieszyć naszym docelowym firmwar’em.

8 myśli nt. „Router TP-Link Archer C7 V2 instalacja Gargoyle

NS

Witam

Zastanawiam się nad zakupem takiego routera. W domu posiadam 4 kondygnację zastanawiam się jak będzie wyglądała siła sygnału z tymi 3 antenami? Ściany są niestety dosyć grube i boję się, że może sygnał się nie przebił

Odpowiedz
  Mateusz Pajewski

  Witaj, z własnego doświadczenie mogę Ci napisać że z zasięgiem sieci 2,4 Ghz nie ma problemu i łapię zasięg dobre 50m od bloku. Gorzej z 5Ghz, bo tu już dwie ściany po drodze potrafią bardzo zmniejszyć zasięg. Także jeżeli zależy Ci na standardzie ac i częstotliwości 5 Ghz to może być problem, natomiast 2,4 Ghz powinno dać radę.

  Odpowiedz
kupiec

Czy gargoyle ma już zintegrowane sterowniki do modemów pod usb?
Dokładnie chodzi mi o s3372s huawei.

Odpowiedz
  kupiec

  po czy rozpoznać wersję EU?

  Odpowiedz
   Mateusz Pajewski

   Niestety nie mam już dostępu do tego sprzętu więc konkretnie od opowiem. Ewentualnie proszę się posiłkować tym linkiem Sprawdzenie wersji sprzętowej urządzenia

   Odpowiedz
  Mateusz Pajewski

  Z tego co spotkałem w internetach to nie ma problemu z obsługą. Jedynie trzeba zastosować dodatkowe zasilanie, gdyż prądowo nie daje rady. Osobiście nie testowałem.

  Odpowiedz
sloniupl

Sam mam taki router, polecam 🙂

Odpowiedz
guest2954

Uwaga na to gówno po wgraniu nie można załadować plików bin. tylko tar lub img. Których oczywiście nie ma uwaliłem tylko router.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *